מידעונים

מידעון ינואר 2024​

חוטה שלמה, רכז תקשורת
ממשיכים לעדכן

קיבלנו החלטה לפני שלושה חודשים שנתחיל לפרסם מידעון קצר ועדכני בתדירות התואמת את הפעילות בשטח ושמירה על קשר עם חברי איפ"א. המעבר למידעון דיגיטאלי מאפשר פרסום של מידע במהירות ובתדירות גבוהה. דווקא בעת הזאת חשוב לשמור על קשר, לעדכן ולתת ביטוי לעשיה ויש עשיה רבה בנשיאות, בסניפים ובעולם. היתרון של מידעון דיגיטאלי ברור וחשוב לציין שהוא מאפשר שילוב קיטעי וידיאו, בנוסף לצילומים. המידע המתפרסם תלוי בהעברת חומרים על ידי בעלי התפקידים בארגון. ככל שיועברו יותר עדכונים, צילומים, בקשות והצעות, נוכל לשתף ולערב את חברי הארגון. החומרים יכולים להיות טקסטים ודיווחים על פעילות, צילומים וקיטעי וידיאו.  בתחום התקשורת, יש לנו צוות תיעוד ותיק ומיומן, אבל אנחנו זקוקים למתנדבים נוספים, בעיקר בצפון ובדרום. התנאי הבסיסי, ידע בצילום סטילס ווידיאו וציוד צילום פרטי. יש לנו ציוד לעבודות מורכבות יותר, כמו צילומים והקלטות אולפן, אבל כולנו פועלים עם הציוד האישי שלנו. הצוות עובר הכשרות, מפגשים, גיבוש ולימוד הדדי. כל המעוניין להשתתף באירועים מרכזיים, פעילות יזומה, שותפות בצוות מקצועי ומיומן, מוזמן להצטרף. את הפרטים יש להעביר למזכירות איפ"א לליז משולם. lizm@ipa-israel.org.il.  נשמח לקבל משובים והערות, גם ביקורת וגם שבחים.

כנס משפחות שכולות שנערך בבאר שבע בתאריך 29.1.24

דברים שנשאה עו"ד גל שרון, נשיאת איפ"א ישראל בכנס משפחות שכולות

משפחות יקרות.
ביום ה-7/10 התהפך עליכן עולמכן, אשר לעולם לא ישוב עוד להיות כשהיה. 115 ימים חלפו, 2,760 שעות, 165,600 דקות.  אתן נושאות איתכן את תהומות היגון כל יום, כל שעה, כל דקה. כל כך הרבה ימים. כל כך הרבה שעות. כל כך הרבה דקות.  אירגון איפ"א ישראל, כינס את היום הזה עבורכן, משפחות אהובות. כדי להזכיר לכן, שאתן לעולם לא לבד. שזכרם של הגיבורות והגיבורים שלנו לעולם לא יישכח. שהוא נצרב בתולדות האומה.  הם היו שם בקו הראשון. הגנו בגופם כך ממש על המדינה. הם מנעו אסון כבד הרבה יותר, ושילמו בחייהם, ועכשיו הם נחים, לצידם של המכבים, ולצידו של יוסף טרומפלדור וגיבורי תל חי. איפ"א הוא ארגון שחברים בו 370,000 שוטרים מ-68 מדינות, כ-25,000 חברים בישראל, ומעבר לתמיכה הכספית למשפחות, קיבלנו אלפי הודעות תמיכה, השתתפות בצער, אהבה ודאגה. ארגון איפ"א מקדם את קשרי החברות בין שוטרים בעולם, החברות הזו באה לידי ביטוי עצוב הפעם, בגיוס תמיכה כספית לכן, משפחות אהובות. התמיכה באה לא רק מסניפי איפ"א בעולם, אלא גם ובעיקר מאירגוני שוטרים בניו יורק: ארגון PBA וארגון השומרים. אני רוצה לברך את מר דיוויד דיוויס ובנו סם, בן ה-16 שהגיעו אלינו במיוחד מארצות הברית, כדי לחבק אתכן. הנער המקסים הזה, סם, קם בבוקר ה-7/10 והחליט לעשות מעשה ולפתוח בגיוס המונים למענכן. הנער סם יישא כאן דברים עוד מעט. חברות אמיתית, אתם יודעים, נמדדת בשעת צרה, והחברים שלנו בעולם הוכיחו שהם חברי אמת, והם גם קרן אור בעולם אפל ועויין לישראל. ברגיל, ארגון איפ"א מעניק סיוע לחברי איפ"א, אבל אלה לא ימים רגילים, וכשהם לחמו שם שכם אל שכם, הם גם נפלו למען מטרה אחת, למען המולדת. לכן, חברי איפ"א או לא חברי איפ"א, כולם היו שוטרים. כולם החברים שלנו, כולם האחים שלנו. את כולם אנחנו רוצים לחבק ולהוקיר. אני יודעת, משפחות אהובות, שאין שום תמיכה כספית שיכולה להיות לכן נחמה, ולו כזית, ולמלא את החלל העצום שנפער בלבבות. לא הכסף הוא העניין כאן, אלא החיבוק שאנחנו רוצים לתת לכן, וכדי שתדעו, שאנחנו, כאן, החברים בארץ, וגם בעולם, נושאים את זכרם של הגיבורות והגיבורים, כי אלה האחים שלנו. אלה האחים. אני רוצה לסיים בדברי המשורר חיים חפר: 
וְכָכָה הַם עוֹמְדִים וְהָאוֹר עַל פְּנֵיהֶם / וְרַק אֱלֹהִים לְבַדוֹ עוֹבֵר בֵּינֵיהֶם / וּכְשֶדּמָעוֹת בְּעֵינָיו הוּא מְנַשֶּׁק אֶת פִּצְיעֵהֶם / וְהוּא אוֹמֵר בְּקוֹל רוֹטַט לְמַלְאָכָיו הַלְּבָנִים: אֵלְּה הַבָּנִים שלי / אֵלָּה הָבָּנִים.

חיבוק מניו יורק למשפחות הנופלים

סם דיוויס, נער יהודי בן 16, בנו של דיוויד דיוויס, היועץ המשפטי של ארגוני השוטרים בניו יורק, התחיל במיזם גיוס תרומות למען משפחות הנופלים כבר ב-8.10.23.  בסיוע אביו, פנה לשוטרי ניו יורק ובעיקר לארגון השוטרים היהודים "השומרים" שמבקרים בישראל בכל שנה וההירתמות הייתה מרשימה. עו"ד גל שרון נשיאת איפ"א ישראל שהגיעה לניו יורק לרגל הולדת נכדתה הראשונה, הוזמנה להופיע בפני ארגוני השוטרים, נפגשה עם סמפכ"לית ניו יורק והציגה להם את המצב בישראל, בדגש על מה שהתחולל ב-7.10 ביישובי עוטף עזה ובערים הסמוכות.  ההחלטה שהתקבלה בארגוני השוטרים הייתה לסייע למשפחות הנופלים ב-7.10 והסכום שגוייס היה קרוב ל-60,000 $ ותרומות נוספות נמצאות בדרך. במקביל הגיעו תרומות מסניפי איפ"א בעולם ואיפ"א ישראל נרתם אף הוא למאמץ, באופן שאפשר לתת סיוע מיידי לכל משפחה. ההרתמות של ארגוני השוטרים בניו יורק הייתה גם הסברתית, הופעה באמצעי התקשורת הכתובה והאלקטרונית, ברשתות החברתיות ותמיכה ללא סייג בישראל ובמלחמה הצודקת שנכפתה עליה. החיבוק החם משוטרי ניו יורק וגם מחברי איפ"א בכל העולם היא עדות למוטו של איפ"א, חברות בין שוטרים בעולם. חברות אמת נמדדת בשעת חירום.

פרידה מנציבת השב"ס היוצאת רב גונדר קטי פרי​

ראשי הארגונים, איפ"א, איגוד הגמלאים, קרנות שוטרים, קרנות סוהרים וארגון נשות שוטרים, נפרדו מנציבת שב"ס היוצאת רב גונדר קטי פרי. האירוע התקיים במזכירות איפ"א. נשיאת איפ"א ישראל עו"ד גל שרון ציינה את תרומתה הגדולה של קטי לקשר בין הארגונים לשב"ס ובעיקר עם איפ"א. בישיבת נשיאות שנערכה בנציבות שב"ס ביחד עם יושבי ראש הסניפים של שב"ס, העלתה קטי את תרומתם של בעלי התפקידים לטובת חברי איפ"א בשב"ס. נשיאת איפ"א כינתה את יו"ר הסניפים מפקדי המחוזות של איפ"א, כינוי שאומץ ע"י הנציבה. רב גונדר קטי פרי ציינה את ההערכה הרבה שיש לה לארגונים וציינה: "אתם הפה של כל החברים, אתם מייצגים אותם ואשמח להיות שותפה ומתנדבת בכל פעילות של הארגונים". יעקב פיטוסי יו"ר איגוד הגמלאים צרף את קטי לאיגוד והעלה על נס את שיתוף הפעולה במועדוני האיגוד בין גימלאי המשטרה לשב"ס. עו"ד חיים שמולביץ' נשיא קרנות סוהרים וסגן נשיאת איפ"א ציין את תרומתה הגדולה של קטי לשב"ס ולמשרתים בארגון, דווקא בתקופה סוערת מלאת מהמורות ואתגרים. כולנו מאחלים לרב גונדר קטי פרי בהצלחה בהמשך הדרך.

סול מלכה, מנכ"לית איפ"א החדשה

סול מלכה שהייתה מ"מ מנכ"ל איפ"א בשנה האחרונה, נבחרה על ידי נשיאות איפ"א לתפקיד מנכ"לית. לסול יש ניסיון רב וותק במזכירות איפ"א. היא מילאה תפקידים שונים ובשנים האחרונות ניהלה את חלוקת השי השנתי. פרוייקט גדול, מורכב ויקר שעלותו מחצית מהתקציב השנתי של איפ"א. הוותק, הניסיון וההערכה הרבה מצד כל חברי הנשיאות הביאו לבחירתה בתמיכת כל חברי הנשיאות.  מאחלים לסול בהצלחה והמשך עשיה ברוכה ואיכותית לתועלת כלל החברים.

טקס החלפת פיקוד מרחב אילת

נשיאת איפ"א,עו"ד גל שרון, חברי נשיאות ומנכ"לית איפ"א מאחלים לנצ"מ אליהו שמול הצלחה בכניסתו לתפקיד

מימין - מפקד החדש נצ"מ אליהו שמול, סגן מפקד המחוז הדרומי תנ"צ חיים שמואלי וסנ"צ משה קראדי

כחול וירוק: סער כנפי ויגאל כהן

שמי סער כנפי (בן 49) ואני וחברי יגאל כהן (בן  46) עובדים יחדיו מזה מספר שנים במחלק פשיעה מקוונת של מחוז חוף , שנינו משרתים במשטרה כחוקרי סייבר של המחוז ומטפלים בכל מה שקשור לפשיעה המקוונת , בין שאר עבירות ההונאה וההאקינג  שמתקבלות לטיפלנו במחלק אנו עוסקים גם בתחום עבירות המין והפדופיליה.  רצה הגורל ושנינו גם גרים על גבול הלבנון ושנינו גם מתנדבים באותה היחידה בצה"ל. שנינו משרתים בסיירת "דבורה" שהינה יחידה שמורכבת מאנשי מילואים יוצאי יחידות מיוחדות אשר מתגוררים בסמיכות לגבול ונמצאים בכוננות מתמדת, היחידה אחראית על מניעת החדירות והשמדת כוח רד'ואן של חיזבאללה. בתאריך 7.10 הקפצנו את עצמנו עם פרוץ האירועים בדרום מהחשש שמה שקרה שם מייד מתחיל גם פה ומאז ועד היום אנו מגוייסים בצו 8 ומבצעים משימות שונות על הגבול הצפוני ושומרים על הבית שלנו. המשטרה כארגון אף מסייעת לנו ותומכת בנו לאחר שהבינה את החשיבות של תפקידינו בצה"ל ואת ההכרח המיידי עקב הסכנה מצפון. אני ויגאל עובדים בשיתוף פעולה מלא ולמדנו להכיר אחד את השני ממש כמו זוג נשוי אם זה בפן הפלילי בחקירת חשודים והעבודה השוטפת במשטרה  ואם זה בפן המבצעי כחלק מהצוות השלם ביחידה הצהלית ואין לנו כבר צורך במילים כדי להשלים את המשימה  אנו שמחים וגאים על העובדה שביכולתינו לשרת את המדינה גם על במדים כחולים וגם במדי צה"ל מחזקים את כלל הלוחמים והשוטרים עד לניצחון .

סיכום שנת עבודה שב"ס מחוז צפון

טליע מרעי רכז שב"ס בנשיאות

ב- 14/1/2024 התקיים כנס סיכום שנת העבודה מחוז צפון שב"ס, בהשתתפות נציגי הגימלאים, חברי איפ"א, ביניהם מחמוד מרעי מנהל סניף גליל עליון ופריד בדר גזבר הסניף.  האירוע התקיים בבית גבריאל ליד הכינרת. היה מפגש מרגש ומעלה זיכרונות  בין הסוהרים וסגל המחוז הפעילים לבין נציגי הגימלאים.  תודה למפקד המחוז וסגנו על ההזמנה .

פעילות סניף מודיעין מכבים רעות

סניף מודיעין ממשיך במלוא הקצב בארגון וביצוע פעילויות לכלל החברים בתחומי תרבות השונים וניצול יעיל של שעות הפנאי.  השבוע פתחנו חוג לצילום בהשתתפות 25 חברים וזאת בנוסף למחזור השני של סדנת אורח חיים בריא. לציין שמאז תחילת המלחמה  המועדון פתוח גם בבקרים לקפה ומאפה ומשחקי שולחן כמו כן אנו ממשיכים במגוון החוגים במועדון ובניהם החוג לפינג פונג, החוג לתנ"ך, החוג לערבית מדוברת, חוג פילאטיס וכמובן החוג המוצלח בפיסול אומנותי. בכל החוגים הללו משתתפים כ-80 חברים.  סניף מודיעין הוציא לאחרונה קבוצה גדולה של חברים למבצע התנדבות  ועזרה לצה"ל במיון ואיסוף מנות קרב לחיילים וכן ממשיכים באיסוף מצרכים לחיילים שבחזית.

השבוע התקיימה ל-30 חברי הסניף השתלמות עזרה ראשונה/החייאה וזאת לאחר שהמועדון קיבל תרומה של מכשיר דפיברילטור.  בנוסף התקיימו החודש שתי הרצאות בנושאים אקטואליים בו השתתפו כ55 חברים. הסניף ממשיך בפעילותו במלוא המרץ !

כהן שולמית, יו"ר סניף גימלאי ירושלים מרכז

בין התאריכים 17-20/12/23 יצאנו קבוצת חברי איפ"א סניף ירושלים מרכז לנופש בים המלח. את הנופש התחלנו בביקור בכותל המערבי, בתפילה לשלום חיילנו וכל כוחות הביטחון, לרפואת הפצועים ולהשבת כל חטופנו שיחזרו בריאים ושלמים אלינו, לכל מטייל חולק דף עם כל הברכות. לאחר כשעה שמנו פעמינו לכוון ים המלח, עצרנו לארוחת בוקר עצמאית ומשם המשכנו ישירות למלון. בימים אלה בהם אנחנו שומעים את החדשות על הלחימה הקשה בעזה יחד עם סיפורי הגבורה של החיילים, השוטרים וכוחות הביטחון האמיצים, יזמתי והוצאתי את החברים לשנות אווירה והתרעננות מהמצב. מאחר ובים המלח לא ניתן לעשות "מסע קניות" נפגשנו בלובי לשיחות עם החברים הרבים שהיו, העלינו נושאים שונים, חוויות ונוסטלגיה מתקופת השרות. עקב המצב, המלון לא הפעיל ערבי הווי ובידור ולכן החלטתי להזמין באחד הערבים אמן אורח במימון החברים אשר הנעים את הערב בבדיחות, מוסיקה וריקודים, החברים נהנו והעריכו מאוד את היוזמה ליציאה ושינוי האווירה וכבר ביקשו לארגן עוד טיול דומה.

יומיים אחרי שהצטרפה לאיפ"א, כבר סייעה לסניף איפ"א לוקסמבורג

כאשר אורינה מארון ממרחב כרמל הצטרפה לאיפ"א, לא תיארה לעצמה כמה מהר תסייע לסניף אחר בעולם. אנשי צוות קש"ח של איפ"א עסוקים מדי יום, בפניות שונות המגיעות אליהם מסניפים וחברי איפ"א ברחבי העולם. הקשרים החזקים והאמיצים שנרקמו לאורך השנים, מסייעים רבות גם בזיהוי אנשים במצוקה וכך קיבל רפ"ק גיא גרוסמן מצוות קש"ח, שיחה מלורנט גראטץ מסניף לוקסמבורג עם בקשה מעניינת .שוטרי לוקסמבורג עכבו לחקירה תימהוני שהסתובב בשוק שלא תיקשר איתם ואמר כל הזמן ישראל. מתוך חשש שמדובר בישראלי במצוקה שאינו מדבר אנגלית או צרפתית, הרים לורנט טלפון לגיא וביקש סיוע ראשוני בתרגום מעברית, על מנת לוודא שהכל בסדר. לאחר מספר שניות הבין גיא כי המדובר שהבחור מדבר ערבית ולא עברית ומיד גייס לסיוע את אוריאה אשר ניסתה לדובב בערבית את הבחור מעברו השני של הקו. לאחר שיחה קצרה הוברר כי מדובר בתושב לוקסמבורג ממוצא ערבי, שמלמל כל הזמן שיש לעצור את המלחמה של ישראל בעזה. המשך הטיפול נמסר למחלקה הפסיכיאטרית בבית החולים המקומי.

מזל טוב ליום הולדת 90

סמדר אשר, יו"ר סניף גימלאי חדרה/זכרון מעניקה מתנה וברכה לחבר איפ"א פחימה מוריס שחוגג 90.

הורדת האפליקציה

יפורסם בקרוב