מידעונים

מידעון 05/2024

מדליית זהב לאיפ"א ישראל - משחקי איפ"א ברומניה

בפעם השלישית נשלחה קבוצה של חברי איפ"א ישראל, לייצג את איפ"א ישראל במשחקי איפ"א שנערכו השנה בברשוב רומניה.  הקבוצה מנתה 17 משתתפים וכללה את נבחרת קט רגל של מג"ב, ומשתתפות בתחרויות ריצה וירי מעשי ובראשה יצא רנ"ג דורון מסיל – יו"ר סניף מטה מג"ב. בתחרות הריצה למרחק 5 ק"מ בגילאי 65+ זכתה רחל אדלסברג שלנו במדלית זהב וזמירה סמבירא שהגיעה זמן קצר אחריה זכתה במדלית הכסף. שתיהן עמדו יחדיו על הפודיום כאשר באולם נוגן המנון ישראל, התקווה. נבחרת הכדורגל שלנו הגיעה למקום החמישי המכובד מתוך 35 נבחרות שהשתתפו במשחקים. היוזמה לקיום אירוע הספורט המרכזי של איפ"א בעולם (IPA GAMES), היה של עו"ד גל שרון כאשר שימשה כסגן הנשיא העולמי ויו"ר הוועדה החברתית תרבותית בנשיאות העולמית. ודרשה לארגן תחרויות רק של חברי איפ"א ולא במסגרת World Police and Fire Games. זו הפעם השלישית שמתקיימים המשחקים. המשחקים הראשונים נערכו בליסבון פורטוגל ושנתיים לאחר מכן במונטנגרו. כאשר בכל אירוע עולה כמות המשתתפים והשנה השתתפו 850 חברי איפ"א מ-35 מדינות.  לפני היציאה נערך תדריך לחברים היוצאים במזכירות איפ"א, במהלכו בירכו את המשתתפים נשיאת איפ"א ישראל עו"ד גל שרון, רכז הספורט נזיה חלבי, מזכ"ל איפ"א ישראל ערן ישראל ומנכ"לית איפ"א סול מלכה.

יום עיון גימלאים אזור צפון, בראשות חבר הנשיאות נסר נסראלדין, רכז גימלאים

במלון קיסר בטבריה נערך יום עיון מקצועי ליושבי ראש סניפי איפ"א גימלאים בצפון. יום העיון בראשות נסר נסראלדין רכז הגמלאים בנשיאות ובהשתתפות חברי הנשיאות, אלי חדד, האחראי על הגזברות והמנגנון, מוטי עשור, רכז תרבות, טליע מרעי, רכז שב"ס ודר' ערן ישראל מזכ"ל ואחראי על קישרי החוץ. ימי עיון מקצועיים נערכו גם לבעלי התפקידים בסניפים הסדירים וימשיכו להיערך בהתאם ליעד מרכזי של הנשיאות, התמקצעות.

ביקור בישראל של נציג איפ"א רוסיה - יפים פינקלשטיין, נצ"מ בגימ'

נצ"מ יפים פינקלשטיין, נציג בכיר מאיפ"א רוסיה , היה בעבר מפקד יחידה במאבק בפשיעה כלכלית, ביקר בישראל והתקבל במזכירות איפ"א על ידי מיכאל זינגרמן, ראש דסק המדינות הדוברות רוסית ודר' ערן ישראל מזכ"ל ואחראי לקישרי החוץ.

תעודת חבר בינלאומית - רפי מאירי

תודה על השרות החיובי והיחס מצוות  מזכירות איפ"א. אני מבלה יחסית, די הרבה בטיסות לחו"ל.  השנה הייתי בשוויץ ובארה"ב כחצי שנה! אני תמיד עם הכובע של איפ"א, הסמל והתעודה. כאשר נחתתי בשוויץ ניגשה אלי בעומדי בתור פקחית גבולות ושאלה האם יש בידי תעודת איפ"א? כאשר השבתי בחיוב והראיתי לה, ביקשה כי אצטרף אליה ושלחה מישהו לאסוף את הכבודה, המזוודה ותוך דקה ללא סריקה ובדיקה נוספת החתימה את הדרכון במעבר הגבולות ושוחררתי!
בארה״ב היו לי מקרים נוספים מפתיעים גם בשנה שעברה וגם השנה. ובכניסה לארלינגטון סמיטרי, בית העלמין הלאומי הלכנו לפקוד את הקבר של סמואל מלמן ז״ל האב של אישתי ושוב הוצאתי מהתור בדקו במחשב ומיד שוחררתי לדרכי. במספר מקומות בכניסה למוזיאון בשילוט הופיע תשלום והבקרית בכניסה ביקשה תעודה היות והייתי עם הסמלים והכובע פטרה אותי  מתשלום. זה היה בעוד מוזיאון נוסף במקומות נוספים קיבלתי הנחה של יותר מ-10 אחוז בתשלום כאשר הצגתי את התעודה ובשני מקרים לא הסכימו כי אשלם על ארוחה כאשר זיהו כי אני ווטרן, איש משטרה לשעבר כדבריהם ! היו לנו מקרים דומים רבים בהם  זיהו כי אני מישראל  על פי הסמלים ואפילו לעיתים ביקשו את הסמל. כאשר זיהו אותנו החלו בשיחה ושאלו את דעתנו על הקורה סביב.  כאשר המראנו שוב לארץ  בנמל התעופה ניגש אלי איש עם בנו ושאל לגבי הסמל, מאיפה אנחנו עניתי ישראל ומיד לחץ את ידנו ואמר אנחנו איתכם תמיד ותומכים בכם. בקיצור במקומות רבים זכינו ליחס מאוד אוהד והסמלים. הכובע והתעודה ותמיד יש לי דגלונים קטנים מישראל  אותם אני מחלק כבר לא מעט שנים הם חלק מההופעה שלי בחו"ל!

הרמת כוסית לכבוד חג הפסח - סמדר אשר, יו"ר סניף גימלאי חדרה/זכרון

בהרמת כוסית שהתקיימה לכבוד חג הפסח בראשות אשר סמדר, יו"ר סניף גימלאי חדרה/זכרון ובמעמד ראש העין מר ניר בן חיים ואיציק גבאי, סמת"ח תחנת חדרה.

טיול חד יומי למפעל המצות והרמת כוסית לחג הפסח - סמדר אשר, יו"ר סניף גימלאי חדרה/זכרון

פעילות חודשי אביב בסניף מודיעין - יוסי לביא, יו"ר סניף גימלאי מודיעין

לאחרונה התקיימו מספר ארועים בסניף מודיעין אשר הבליטו את מגוון הפעילויות התרבותיות וניצול יעיל של שעות הפנאי של הגמלאים.  הקבוצה חזרה מנופש מרוכז באילת במלון לאונרדו . שם בילו החברים וזכו למגוון רחב של הרצאות, הופעות בידור ושייט. בהמשך התקיימו במועדון מספר הרצאות בנושאי אקטואלייה, ביטחון ובריאות על ידי מספר מרצים בעלי שם בתחומם. כמו כן קבוצה גדולה יצאה להתנדבות בבסיס צה"ל בצריפין בפעם הרביעית מאז תחילת השנה וסייעה באיסוף ומיון מנות קרב לחיילים. במהלך חודש מרץ יצא המועדון לסיור חווייתי ועוצמתי ביישובי עוטף עזה בליווי הדרכה ושיחות עם תושבי הישובים שנפגעו בלחימה, ביקור במשטרת שדרות ובמגרש המכוניות ועוד. בערב פורים הוקראה המגילה במועדון בסיוע חב"ד, ובשבוע שלאחריו החברים קיבלו הרצאה חשובה בנושא זכויות הגמלאים.

בסמוך לפסח התקיים טכס הרמת כוסית לחג בהשתתפות הנהגת העיר, חברי מועצה ואחמ"ים נוספים ולהבדיל, בערב יום השואה התקיימה הרצאה מרגשת על ידי נציגת ומדריכה ביד ושם שהיא גם גמלאית וחברת המועדון. בהמשך השנה תמשך הפעילות והחוגים שהחלו בתחילת השנה ממשיכים כסידרם. בין היתר החוג לקלפים, החוג לערבית מדוברת, החוג לתנ"ך, החוג לפילאטיס, החוג לתזונה בריאה על פי הרמב"ם, החוג לפיסול, ובקרוב גם החוג לאומנות העץ. מייד כשנחזור מטיול הסניף למונטנגרו שייערך בחודש יוני, מתוכננים עוד מספר ארועים שיחתמו את פעילות הקיץ של הסניף, בין הייתר נצא לטיול חד יומי למתקן תחנת הכח בחדרה וסיור בזכרון יעקב וכן מתוכננות עוד הרצאות בנושאי ביטחון ואקטואלייה.  במהלך חודש אוגוסט נקיים כמיטב המסורת של המועדון את "יום הנכד" לכלל גמלאי העיר. לסיום, הסניף ממשיך בעשייה הרחבה לכלל גמלאי העיר וביתר שאת מאז תחילת המלחמה וממשיך להעניק לחברים פעילויות תרבותיות רחבות לשביעות רצונם. זו הזדמנות להודות לכלל הגורמים והרשות המקומית על עזרתם לתפעול יעיל של המועדון!

פעילות מועדון חורפיש - מחמוד מרעי יו"ר סניף גימלאי גליל עליון​

בתאריך 1.5.2024 התקיימה הרצאה במועדון חורפיש בנושא חוסן נפשי שעסקה בחיזוק הנפש וגישה חיובית בפתרון קונפליקטים וגישות בהכלת האחר.  ההרצאה ניתנה על ידי מר פייסל עטאללה מומחה בתחום ובה השתתפו מספר גימלאים אשר גילו עניין רב ושיתוף פעולה חיובי עם המרצה בהרצאה השתתפו מחמוד מרעי מנהל המועדון  ומספר גימלאים.  בסיומה הביעות את שביעות רצונם מהתוכן והודו למרצה ולמארגן. 

קורס ראשון של עזרה ראשונה לחברי איפ"א הגמלאים בחורפיש הסתיים ב-13.5.2024 במועדון גימלאי חורפיש. סיימו את הקורס ששה חברים גימלאים אשר  למדו ורכשו ידע מעשי ועיוני בתחום עזרה ראשונה. במפגש האחרון אשר התקיים היום עברו מבחנים וקיבלו תעודות הסמכה. בשיחת הסיכום הודו למדריך שבתאי מחברת עולם הרפואה על הידע שהעביר בצורה ברורה ומובנת והמדריך בתורו הודה על היחס והרצינות שהפגינו בלימודים.

אלוף הליגה בירי מעשי - רס"ב נפתלי טוכמן, אריה רוזנוולד יו"ר סניף נציבות שב"ס

במהלך עונה 2023 של ליגה למקומות העבודה התקיים במטווח האולימפי בהרצליה 5 תחרויות של קליעה למטרה ו-5 תחרויות של ירי מעשי. בהם לקח חלק חבר איפא שמשרת בשב"ס בנשקיה ארצית, רס"ב נפתלי טוכמן כ נשק/מדריך ירי שהצליח להגיע להישגים מצוינים בשני הקטגוריות. אלוף הליגה בקטגוריה פרודוקשן אופטיקס ירי מעשי. אלוף הליגה בקטגוריה פרודוקשן אופטיקס סניור ירי מעשי וסגן אלוף הליגה בקטגוריה קליע למטרה קליבר גדול. כבוד רב לארגון ושהיה לו בהצלחה לעונה 2024.

ניידת המשאלות - אריאלה אברהם, יו"ר סניף מג"ב דרום

חברי מועדון סניף גימלאי מודיעין בראשות יו״ר הסניף יוסי לביא בתדריך לקראת יציאת שתי קבוצות לטיול במונטנגרו

ברכות על קבלת אות הוקרה והערכה שהוענק להדסה מורג, על ידי קהילת נשים למען נשים על עשייה חברתית

הורדת האפליקציה

יפורסם בקרוב